Main Menu
User Menu

818. letecká divize [1954-1962]

818th Air Division

     
Název:
Name:
818. letecká divize
Originální název:
Original Name:
818th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.08.1954
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1962
Nástupce:
Successor:
818. strategická letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
11.10.1954-01.07.1955 15. letecká armáda
01.07.1955-01.01.1959 8. letecká armáda
01.01.1959-01.03.1962 2. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
11.10.1954-01.03.1962 Lincoln, Lincoln AFB
Velitel:
Commander:
11.10.1954-01.11.1954 Wurston, Ervin (Colonel)
01.11.1954-22.10.1956 Putnam, Claude E. (Brigadier General)
22.10.1956-01.08.1958 Hoisington, Perry M. II (Brigadier General)
01.08.1958-01.03.1962 Corbin, Thomas G. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
11.10.1954-25.03.1965 98. bombardovací křídlo, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/818-letecka-divize-1954-1962-t139376#453523Verze : 2
MOD