Main Menu
User Menu

817. letecká divize [1956-1971]

817th Air Division

     
Název:
Name:
817. letecká divize
Originální název:
Original Name:
817th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.01.1956
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1971
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1956-31.03.1970 8. letecká armáda
31.03.1970-30.06.1971 2. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.02.1956-30.06.1971 Portsmouth AFB
Velitel:
Commander:
01.02.1956-23.02.1956 Chapman, James W. Jr (Colonel)
23.02.1956-06.07.1959 Arnold, Walter E. (Brigadier General)
06.07.1959-24.07.1961 Catton, Jack J. (Brigadier General)
24.07.1961-31.07.1963 Beek, Abe J. (Brigadier General)
31.07.1963-30.06.1965 Miller, Robert B. (Brigadier General)
30.06.1965-30.06.1966 Strong, Robert W. (Major General)
30.06.1966-31.08.1967 Cumiskey, William T. (Colonel)
31.08.1967-01.02.1970 Tyler, Morgan S. Jr (Brigadier General)
01.02.1970-30.06.1971 Steffes, Eugene Q. Jr (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1956-25.06.1966 100. bombardovací křídlo, střední
01.07.1958-02.04.1966 509. bombardovací křídlo, střední
15.03.1965-15.11.1965 301. křídlo pro doplňování paliva za letu, těžké
02.04.1966-01.12.1969 509. bombardovací křídlo, těžké
02.09.1966-02.07.1969 416. bombardovací křídlo, těžké
02.07.1968-02.07.1969 17. bombardovací křídlo, těžké
02.07.1969-30.06.1971 99. bombardovací křídlo, těžké
01.12.1969-30.06.1971 509. bombardovací křídlo, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/817-letecka-divize-1956-1971-t139375#453522Verze : 0
MOD