Main Menu
User Menu

810. letecká divize [1952-1962]

810th Air Division

     
Název:
Name:
810. letecká divize
Originální název:
Original Name:
810th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.06.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1962
Nástupce:
Successor:
810. strategická letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.06.1952-01.04.1955 8. letecká armáda
01.04.1955-01.11.1962 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
16.06.1952-01.07.1962 El Paso, Biggs AFB
01.07.1962-01.11.1962 Minot, Minot Air Force Base

Velitel:
Commander:
16.06.1952-DD.10.1953 Ryan, John D. (Brigadier General)
DD.10.1953-15.07.1958 Reynolds, John M. (Brigadier General)
15.07.1958-11.07.1962 Manzo, Salvatore E. (Colonel)
11.07.1962-01.11.1962 McPherson, John B. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.06.1952-08.11.1952 95. bombardovací křídlo, střední
16.06.1952-01.07.1959 97. bombardovací křídlo, střední
08.11.1952-01.07.1962 95. bombardovací křídlo, těžké

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/810-letecka-divize-1952-1962-t139368#453515Verze : 0
MOD