Main Menu
User Menu

322. letecká divize (bojová přepravní) [1954-1966]

322nd Air Division (Combat Cargo)

     
Název:
Name:
322. letecká divize (bojová přepravní)
Originální název:
Original Name:
322nd Air Division (Combat Cargo)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1954
Předchůdce:
Predecessor:
322. letecká divize, pro přepravu jednotek
Datum zániku:
Disbanded:
08.01.1966
Nástupce:
Successor:
322. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1954-01.04.1964 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
01.04.1964-08.01.1966 ?
Dislokace:
Deployed:
01.03.1954-22.03.1954 Wiesbaden, Wiesbaden AB /
22.03.1954-12.08.1955 Ramstein, Ramstein AB /
12.08.1955-01.04.1964 Miserey, Évreux-Fauville Air Base
01.04.1964-08.01.1966 Chateauroux AS

Velitel:
Commander:
01.03.1954-17.05.1954 Powell, Lucion N. (Colonel)
17.05.1954-22.05.1956 Rose, Franklin (Brigadier General)
22.05.1956-13.06.1959 Box, Clyde (Colonel)
13.06.1959-16.06.1961 Watkins, Tarleton H. (Brigadier General)
16.06.1961-01.04.1964 Howe, Charles W. (Colonel)
01.04.1964-08.01.1966 Forman, Robert D. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/322-letecka-divize-bojova-prepravni-1954-1966-t139352#453499Verze : 0
MOD