Main Menu
User Menu

316. letecká divize (obranná) [1953-1960]

316th Air Division (Defense)

     
Název:
Name:
316. letecká divize (obranná)
Originální název:
Original Name:
316th Air Division (Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.06.1953
Předchůdce:
Predecessor:
316. bombardovací křídlo, velmi těžké
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1960
Nástupce:
Successor:
316. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.09.1953-15.11.1959 17. letecká armáda
15.11.1959-01.04.1960 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
Dislokace:
Deployed:
18.09.1953-01.04.1960 Salé, Rabat-Salé Airport /
Velitel:
Commander:
18.09.1953-20.09.1953 ?, ? ( ? )
21.09.1953-26.12.1953 Kane, John R. (Colonel)
26.12.1953-13.11.1954 Fulcher, Richard P. (Colonel)
13.11.1954-23.06.1955 Dunlop, Woodrow W. (Colonel)
23.06.1955-26.05.1956 Ford, Wallace S. (Colonel)
26.05.1956-07.03.1958 Carlson, Arthur C. Jr (Colonel)
07.03.1958-01.04.1960 Greenfield, William D. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/316-letecka-divize-obranna-1953-1960-t139347#453494Verze : 0
MOD