Main Menu
User Menu

315. letecká divize [1948-1950]

315th Air Division

     
Název:
Name:
315. letecká divize
Originální název:
Original Name:
315th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.08.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1950
Nástupce:
Successor:
315. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.08.1948-01.03.1950 5. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
13.08.1948-01.03.1950 Fukuoka, Itazuke Air Base /

Velitel:
Commander:
06.08.1948-14.09.1948 Munn, Marden M. (Colonel)
14.09.1948-19.06.1949 Timberlake, Edward J. Jr (Brigadier General)
19.06.1949-22.06.1949 Dawson, Leo H. (Colonel)
22.06.1949-05.07.1949 Mason, Gerry L. (Colonel)
05.07.1949-12.07.1949 Dawson, Leo H. (Colonel)
12.07.1949-29.09.1949 Mason, Gerry L. (Colonel)
29.09.1949-23.10.1949 Munn, Marden M. (Colonel)
23.10.1949-01.03.1950 Picher, Oliver S. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.08.1948-20.01.1950 347. stíhací křídlo, pro každé počasí
18.08.1948-01.04.1949 38. bombardovací křídlo, lehké
18.08.1948-20.01.1950 8. stíhací křídlo
20.01.1950-01.03.1950 347. stíhací křídlo pro každé počasí
20.01.1950-01.03.1950 8. stíhací bombardovací křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/315-letecka-divize-1948-1950-t139343#453490Verze : 0
MOD