Main Menu
User Menu

315. letecká divize (bojová přepravní) [1951-1967]

315th Air Division (Combat Cargo) 

     
Název:
Name:
315. letecká divize (bojová přepravní)
Originální název:
Original Name:
315th Air Division (Combat Cargo) 
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.01.1951
Předchůdce:
Predecessor:
315. smíšené křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1967
Nástupce:
Successor:
315. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.01.1951-01.08.1967 ?
Dislokace:
Deployed:
25.01.1951-05.02.1951 Ashiya, Ashiya Air Base /
05.02.1951-24.04.1954 Fuchu
24.04.1954-01.08.1967 Tachikawa, Tachikawa Air Base

Velitel:
Commander:
25.01.1951-08.02.1951 Tunner, William H. (Major General)
08.02.1951-26.02.1952 Henebry, John P. (Brigadier General)
26.02.1952-10.04.1952 Dhildre, Cecil H. (Colonel)
10.04.1952-15.11.1954 McCarty, Chester E. (Major General)
15.11.1954-03.12.1954 Williams, Adriel N. (Colonel)
03.12.1954-15.05.1957 Waldren, Russell L. (Major General)
15.05.1957-01.07.1957 Brown, William M. (Colonel)
01.07.1957-10.07.1959 Pottenger, Charles H. (Brigadier General)
10.07.1959-30.07.1963 Kershaw, Theodore G. (Brigadier General)
30.07.1963-01.09.1963 Mantoux, Lopez J. (Colonel)
01.09.1963-16.06.1965 Ellis, Richard H. (Brigadier General)
16.06.1965-13.07.1965 Ferriss, Lester R. Jr (Colonel)
13.07.1965-01.08.1967 Howe, Charles W. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/315-letecka-divize-bojova-prepravni-1951-1967-t139341#453488Verze : 1
MOD