Main Menu
User Menu

314. letecká divize [1955-1986]

314th Air Division

     
Název:
Name:
314. letecká divize
Originální název:
Original Name:
314th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1955
Předchůdce:
Predecessor:
314. letecká divize
314. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
08.09.1986
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1955-08.09.1986 5. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
15.03.1955-17.09.1956 Pyeongtaek, Osan-Ni AB
18.09.1956-07.11.1978 Pyeongtaek, Osan Air Base
07.11.1978-01.04.1979 Yong San
01.04.1979-08.09.1986 Pyeongtaek, Osan Air Base
Velitel:
Commander:
15.03.1955-DD.10.1955 Momyer, William W. (Colonel)
DD.10.1955-15.05.1956 Mosley, Thomas L. (Colonel)
15.05.1956-DD.07.1957 Gent, Thomas J. Jr (Brigadier General)
DD.07.1957-DD.08.1957 Hanley, Paul T. (Colonel)
DD.08.1957-07.07.1959 Zoller, Virgil L. (Brigadier General)
07.07.1959-16.05.1961 Tipton, James B. (Brigadier General)
16.05.1961-06.09.1963 Hutchison, John M. (Brigadier General)
06.09.1963-09.07.1965 Mitchell, William L. Jr (Brigadier General)
09.07.1965-01.08.1965 Carlson, Arthur C. Jr (Colonel)
01.08.1965-01.07.1967 Smith, Pinkham (Brigadier General)
01.07.1967-01.07.1968 Harrell, John W. Jr (Brigadier General)
01.07.1968-30.04.1970 Holderness, Arthur W. Jr (Brigadier General)
30.04.1970-05.06.1972 Maloy, Robert W. (Major General)
05.06.1972-23.05.1973 McNeil, Travil R. (Brigadier General)
23.05.1973-12.07.1974 Scott, Winfield W. (Brigadier General)
12.07.1974-11.08.1975 Paluch, Walter P. Jr (Brigadier General)
11.08.1975-09.04.1977 Pittman, Don D. (Major General)
09.04.1977-27.07.1978 Taylor, Robert C. (Major General)
27.07.1978-07.11.1978 Edwards, George A. Jr (Major General)
07.11.1978-15.03.1979 Gabriel, Charles A. (Lieutenant General)
15.03.1979-01.04.1979 Rosencrans, Evan W. (Lieutenant General)
01.04.1979-01.08.1980 Edwards, George A. Jr (Major General)
01.08.1980-17.06.1983 Haeffner, Fred A. (Major General)
17.06.1983-23.07.1985 Rogers, Craven C. (Major General)
23.07.1985-01.08.1986 Smothermon, James P. (Major General)
01.08.1986-08.09.1986 Callaghan, James T. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1957-01.07.1958 58. stíhací bombardovací křídlo
24.04.1959-25.03.1962 58. taktická raketová skupina
23.01.1968-29.01.1968 12. taktická stíhací peruť
15.03.1971-16.09.1974 3. taktické stíhací křídlo
01.11.1971-30.09.1974 51. letištní křídlo
16.09.1974-08.09.1986 8. taktické stíhací křídlo
30.09.1974-01.07.1982 51. smíšené křídlo (taktické)
01.07.1982-08.09.1986 51. taktické stíhací křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/314-letecka-divize-1955-1986-t139337#453484Verze : 2
MOD