Main Menu
User Menu

313. letecká divize [1955-1991]

313th Air Division

     
Název:
Name:
313. letecká divize
Originální název:
Original Name:
313th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.01.1955
Předchůdce:
Predecessor:
313. bombardovací křídlo, velmi těžké
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1955-01.10.1991 5. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.03.1955-01.10.1991 Kadena, Kadena Air Base

Velitel:
Commander:
01.03.1955-11.07.1955 Upthegrove, Fay R. (Major General)
11.07.1955-03.09.1955 Sluman, Curtis D. (Colonel)
03.09.1955-08.01.1958 Hipps, William G. (Brigadier General)
08.01.1958-14.08.1958 Smith, Dale O. (Brigadier General)
14.08.1958-24.10.1958 Barrett, Wallace C. (Colonel)
24.10.1958-28.09.1961 Smith, Dale O. (Major General)
28.09.1961-05.10.1961 Russy, John H. de (Colonel)
05.10.1961-18.07.1963 Stillman, Robert M. (Major General)
18.07.1963-19.07.1965 Clark, Albert P. (Major General)
19.07.1965-31.07.1965 Newsome, James W. (Colonel)
31.07.1965-01.03.1967 Robbins, Jay T. (Major General)
01.03.1967-06.08.1969 Page, Jerry D. (Major General)
06.08.1969-30.08.1971 Johnson, Oris B. (Major General)
30.08.1971-29.05.1973 Tanberg, Lawrence F. (Major General)
29.05.1973-03.08.1973 Titus, Robert F. (Brigadier General)
03.08.1973-09.06.1976 McClain, Clyde F. (Brigadier General)
09.06.1976-22.08.1978 Baxter, Walter H. III (Major General)
22.08.1978-11.02.1981 Brown, James R. (Brigadier General)
11.02.1981-08.06.1983 McInerney, Thomas G. (Brigadier General)
08.06.1983-05.07.1984 Nelson, Michael A. (Major General)
05.07.1984-25.08.1986 Snyder, Donald (Brigadier General)
25.08.1986-11.09.1987 Connolly, Keith B. (Brigadier General)
11.09.1987-18.08.1988 Robinson, Peter D. (Brigadier General)
18.08.1988-17.08.1990 Browning, Ralph T. (Brigadier General)
17.08.1990-01.10.1991 Hurd, Joseph E. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1955-31.05.1971 51. přepadové stíhací křídlo
10.11.1958-01.10.1991 18. taktické stíhací křídlo
08.02.1961-31.12.1969 498. taktická raketová skupina
01.11.1968-31.05.1971 374. taktické transportní křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/313-letecka-divize-1955-1991-t139333#453480Verze : 0
MOD