Main Menu
User Menu

309. bombardovací křídlo, těžké [1944-1946]

309th Bombardment Wing, Heavy

     
Název:
Name:
309. bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
309th Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.03.1946
Nástupce:
Successor:
309. bombardovací křídlo, velmi těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1944-25.03.1946 5. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.02.1944-03.03.1944 Lae
03.03.1944-28.07.1944 Saidor, Saidor Airfield /
28.07.1944-09.11.1944 Noemfoor, Kornasoren Airfield /
09.11.1944-08.02.1945 Seroemi, Owi Airfield /
08.02.1945-29.05.1945 San Marcelino, San Marcelino Airfield /
29.05.1945-12.10.1945 Lingayen, Lingayen Airfield /
12.10.1945-25.03.1946 Chitose, Chitose Air Base /

Velitel:
Commander:
01.02.1944-26.02.1944 Wurtsmith, Paul B. (Brigadier General)
26.02.1944-03.03.1944 Kearby, Neel E. (Colonel)
03.03.1944-05.04.1944 Streett, St. Clair (Major General)
05.04.1944-13.05.1944 Rowland, Robert R. (Lieutenant Colonel)
13.05.1944-16.12.1944 Saunders, Jack W. (Colonel)
16.12.1944-20.10.1945 Sillin, Norman D. (Colonel)
20.10.1945-25.03.1946 Grills, Herbert L. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1944-16.01.1944 22. bombardovací skupina (střední)
21.08.1944-22.08.1944 49. stíhací skupina, jednomotorových letadel

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/309-bombardovaci-kridlo-tezke-1944-1946-t139322#453469Verze : 3
MOD