Main Menu
User Menu

91. fotografické křídlo, průzkumné [1943-1945]

91st Photographic Wing, Reconnaissance

     
Název:
Name:
91. fotografické křídlo, průzkumné
Originální název:
Original Name:
91st Photographic Wing, Reconnaissance
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.06.1945
Nástupce:
Successor:
91. průzkumné křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.10.1943-20.02.1944 3. letecká armáda
20.02.1944-30.03.1944 Velitelství bojových služeb
30.03.1944-08.08.1944 5. letecká armáda
08.08.1944-20.06.1945 ?
Dislokace:
Deployed:
20.10.1943-09.11.1943 Oklahoma City, Will Rogers Field
09.11.1943-20.02.1944 Birmingham, Birmingham Army Airfield
30.03.1944-10.08.1944 Nadzab, Nadzab Airfield /
10.08.1944-12.11.1944 Biak
12.11.1944-28.01.1945 Leyte
28.01.1945-24.03.1945 Mindoro Philippine Islands
24.03.1945-20.06.1945 City of Angeles, Army Air Base Clark Field /

Velitel:
Commander:
20.10.1943-13.11.1943 ?, ? ( ? )
13.11.1943-18.12.1943 Ilgenfritz, James E. (Lieutenant Colonel)
18.12.1943-12.04.1944 Maughan, Elvin F. (Colonel)
12.04.1944-22.04.1944 Hutchinson, David W. (Colonel)
22.04.1944-23.08.1944 Brownfield, Ralph O. (Colonel)
23.08.1944-16.10.1944 Murtha, John T. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1944-10.11.1945 71. taktická průzkumná skupina
20.05.1945-10.11.1945 71. průzkumná skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/91-fotograficke-kridlo-pruzkumne-1943-1945-t139297#453444Verze : 1
MOD