Main Menu
User Menu

86. přepadové stíhací křídlo [1954-1960]

86th Fighter-Interceptor Wing

     
Název:
Name:
86. přepadové stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
86th Fighter-Interceptor Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.08.1954
Předchůdce:
Predecessor:
86. stíhací bombardovací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
18.11.1960
Nástupce:
Successor:
86. letecká divize (obranná)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.08.1954-01.01.1958 12. letecká armáda
01.01.1958-15.11.1959 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
15.11.1959-18.11.1960 17. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
09.08.1954-18.11.1960 Landstuhl, Landstuhl Air Base /
Velitel:
Commander:
09.08.1954-19.01.1955 Bickell, George R. (Colonel)
19.01.1955-08.06.1956 Beckwith, James O. (Colonel)
08.06.1956-09.06.1958 Evans, Albert L. Jr (Colonel)
09.06.1958-30.06.1958 Little, James W. (Colonel)
30.06.1958-04.07.1959 Young, Charles M. (Colonel)
04.07.1959-18.11.1960 Rogers, Robert J. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.08.1954-08.03.1958 86. letištní skupina
09.08.1954-08.03.1958 86. přepadová stíhací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/86-prepadove-stihaci-kridlo-1954-1960-t139286#453433Verze : 0
MOD