Main Menu
User Menu

86. stíhací bombardovací křídlo [1950-1954]

86th Fighter-Bomber Wing

     
Název:
Name:
86. stíhací bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
86th Fighter-Bomber Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1950
Předchůdce:
Predecessor:
86. stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
09.08.1954
Nástupce:
Successor:
86. přepadové stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.01.1950-07.05.1951 2. letecká divize
07.05.1951-09.08.1954 12. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
20.01.1950-21.08.1952 Munich, Neubiberg Air Base /
21.08.1952-09.08.1954 Landstuhl, Landstuhl Air Base /

Velitel:
Commander:
20.01.1950-16.06.1952 Chennault, John S. (Colonel)
16.06.1952-09.08.1954 Bickell, George R. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.01.1950-09.08.1954 86. letištní skupina
20.01.1950-09.08.1954 86. stíhací-bombardovací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/86-stihaci-bombardovaci-kridlo-1950-1954-t139285#453432Verze : 0
MOD