Main Menu
User Menu

86. stíhací křídlo [1948-1950]

86th Fighter Wing

     
Název:
Name:
86. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
86th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1950
Nástupce:
Successor:
86. stíhací bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1948-10.10.1949 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
10.10.1949-20.01.1950 2. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.07.1948-20.01.1950 Munich, Neubiberg Air Base /
Velitel:
Commander:
01.07.1948-31.05.1949 Edwinson, Clarence T. (Colonel)
31.05.1949-20.01.1950 Chennault, John S. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1948-20.01.1950 86. letištní skupina
01.07.1948-20.01.1950 86. stíhací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/86-stihaci-kridlo-1948-1950-t139284#453431Verze : 0
MOD