Main Menu
User Menu

73. bombardovací křídlo, velmi těžké [1944-1946]

73rd Bombardment Wing, Very Heavy

     
Název:
Name:
73. bombardovací křídlo, velmi těžké
Originální název:
Original Name:
73rd Bombardment Wing, Very Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1944
Předchůdce:
Predecessor:
73. bombardovací křídlo, velmi těžké, speciální
Datum zániku:
Disbanded:
31.05.1946
Nástupce:
Successor:
73. bombardovací křídlo, velmi těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.06.1944-30.07.1944 2. letecká armáda
06.08.1944-09.11.1944 20. letecká armáda
09.11.1944-16.07.1945 21. velitelství bombardovacího letectva
16.07.1945-07.12.1945 20. letecká armáda
07.12.1945-05.01.1946 4. letecká armáda
05.01.1946-21.03.1946 3. letecká armáda
21.03.1946-31.03.1946 Velitelství strategického letectva
31.03.1946-31.05.1946 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
29.02.1944-17.07.1944 Colorado Springs, Peterson Army Air Base
24.08.1944-20.10.1945 I Fadang, Isley Airfield
15.01.1946-31.05.1946 Tampa, MacDill Army Airfield

Velitel:
Commander:
16.09.1945-28.01.1946 Lee, Morris J. (Colonel)
28.01.1946-14.05.1946 Harding, Neil B. (Colonel)
15.05.1946-31.05.1946 ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
23.06.1944-19.05.1946 498. bombardovací skupina, velmi těžká

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/73-bombardovaci-kridlo-velmi-tezke-1944-1946-t139275#453422Verze : 2
MOD