Main Menu
User Menu

69. letecká divize, pro přepravu jednotek [1948-1949]

69th Air Division, Troop Carrier

     
Název:
Name:
69. letecká divize, pro přepravu jednotek
Originální název:
Original Name:
69th Air Division, Troop Carrier
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.04.1948
Předchůdce:
Predecessor:
69. křídlo pro přepravu jednotek
Datum zániku:
Disbanded:
27.06.1949
Nástupce:
Successor:
69. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.04.1948-01.07.1948 11. letecká armáda
01.07.1948-23.02.1949 1. letecká armáda
23.02.1949-27.06.1949 9. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
16.04.1948-27.06.1949 Coraopolis, Greater Pittsburgh Airport

Velitel:
Commander:
16.04.1948-27.06.1949 ?, ? ( ? )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.04.1948-27.06.1949 433. skupina pro přepravu jednotek
01.07.1948-27.06.1949 436. skupina pro přepravu jednotek

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/69-letecka-divize-pro-prepravu-jednotek-1948-1949-t139269#453416Verze : 0
MOD