Main Menu
User Menu

65. letecká divize (obranná) [1957-1965]

65th Air Division (Defense)

     
Název:
Name:
65. letecká divize (obranná)
Originální název:
Original Name:
65th Air Division (Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.04.1957
Předchůdce:
Predecessor:
65. letecká divize (obranná)
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1965
Nástupce:
Successor:
65. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.04.1957-01.07.1960 16. letecká armáda
01.07.1960-01.01.1965 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
Dislokace:
Deployed:
08.04.1957-01.10.1957 Madrid, ? /
01.10.1957-01.01.1965 Torrejón de Ardoz, Torrejon AB /
Velitel:
Commander:
08.04.1957-15.05.1957 Beaty, Newell H. (Captain)
15.05.1957-01.07.1960 Tice, Clay Jr (Colonel)
01.07.1960-25.09.1963 Evans, Andrew J. Jr (Brigadier General)
25.09.1963-01.01.1965 Hayes, Thomas L. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/65-letecka-divize-obranna-1957-1965-t139264#453411Verze : 0
MOD