Main Menu
User Menu

4. křídlo protivzdušné obrany [1943-1943]

4th Air Defense Wing

     
Název:
Name:
4. křídlo protivzdušné obrany
Originální název:
Original Name:
4th Air Defense Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.07.1943
Nástupce:
Successor:
65. stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.03.1943-06.05.1943 4. letecká armáda
06.05.1943-02.06.1943 Velitelství bojových služeb
02.06.1943-04.06.1943 8. letecká armáda
04.06.1943-24.07.1943 8. velitelství stíhacího letectva
Dislokace:
Deployed:
27.03.1943-06.05.1943 Novato, Hamilton Field
04.06.1943-17.06.1943 Debden, US Army Air Force Station 356
17.06.1943-24.07.1943 Saffron Walden, US Army Air Force Station 165

Velitel:
Commander:
27.03.1943-10.04.1943 ?, ? ( ? )
10.04.1943-04.06.1943 Auton, Jesse (Colonel)
04.06.1943-24.07.1943 Hoyt, Ross G. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/4-kridlo-protivzdusne-obrany-1943-1943-t139261#453408Verze : 0
MOD