Main Menu
User Menu

57. letecká divize [1975-1991]

57th Air Division

     
Název:
Name:
57. letecká divize
Originální název:
Original Name:
57th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.01.1975
Předchůdce:
Predecessor:
57. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
14.06.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.01.1975-14.06.1991 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
22.01.1975-14.06.1991 Minot, Minot AFB
Velitel:
Commander:
30.01.1975-04.08.1976 Miller, George D. (Brigadier General)
04.08.1976-18.10.1977 Light, James E. (Brigadier General)
18.10.1977-08.09.1978 Garner, Clyde H. (Brigadier General)
08.09.1978-12.09.1979 Gormley, James D. (Brigadier General)
12.09.1979-25.08.1980 Beck, Stanley C. (Brigadier General)
25.08.1980-DD.12.1982 Shaud, John A. (Brigadier General)
DD.12.1982-DD.01.1986 Swart, Samuel H. Jr (Brigadier General)
DD.01.1986-11.06.1987 Fiedler, Frederick A. (Brigadier General)
11.06.1987-08.06.1988 Borling, John L. (Brigadier General)
20.09.1989-29.01.1991 Linhard, Robert E. (Brigadier General)
29.01.1991-25.05.1991 Lillard, Mark A. III (Brigadier General)
25.05.1991-14.06.1991 Young, David L. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.01.1975-01.05.1982 319. bombardovací křídlo, těžké
22.01.1975-14.06.1991 5. bombardovací křídlo, těžké
22.01.1975-14.06.1991 91. strategické raketové křídlo
01.04.1980-01.10.1982 55. strategické průzkumné křídlo
01.05.1982-23.01.1987 28. bombardovací křídlo, těžké
01.05.1982-23.01.1987 44. strategické raketové křídlo
23.01.1987-16.06.1988 319. bombardovací křídlo, těžké
23.01.1987-15.06.1988 92. bombardovací křídlo, těžké

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/57-letecka-divize-1975-1991-t139249#453396Verze : 0
MOD