Main Menu
User Menu

8. stíhací křídlo [1940-1941]

8th Pursuit Wing

     
Název:
Name:
8. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
8th Pursuit Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1941
Nástupce:
Successor:
8. stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.11.1940-16.01.1941 Hlavní velitelství vzdušných sil
16.01.1941-26.03.1941 Jihovýchodní letecký distrikt
26.03.1941-21.04.1941 3. letecká armáda
21.04.1941-01.07.1941 ?
01.07.1941-01.11.1941 3. velitelství přepadového stíhacího letectva
Dislokace:
Deployed:
06.11.1940-16.05.1941 Maxwell Field
16.05.1941-01.11.1941 West Palm Beach AB
Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/8-stihaci-kridlo-1940-1941-t139244#453391Verze : 1
MOD