Main Menu
User Menu

50. transportní křídlo [1941-1942]

50th Transport Wing

     
Název:
Name:
50. transportní křídlo
Originální název:
Original Name:
50th Transport Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.01.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
04.07.1942
Nástupce:
Successor:
50. křídlo pro přepravu jednotek
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.01.1941-15.03.1941 ?
15.03.1941-30.04.1942 ?
30.04.1942-04.07.1942 Velitelství vzdušné přepravy
Dislokace:
Deployed:
14.01.1941-25.05.1942 Dayton, Wright Field
25.05.1942-04.07.1942 Camp Williams
Velitel:
Commander:
14.01.1941-08.12.1941 Borum, Fred S. (Lieutenant Colonel)
08.12.1941-29.05.1942 Love, P. R. (Lieutenant Colonel)
29.05.1942-04.07.1942 Clark, Harold L. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.01.1941-04.07.1942 10. transportní skupina
14.01.1941-01.06.1942 62. transportní skupina
02.03.1942-15.06.1942 314. transportní skupina
31.03.1942-20.06.1942 315. transportní skupina
31.03.1942-01.06.1942 60. transportní skupina
31.03.1942-01.06.1942 61. transportní skupina
31.03.1942-01.06.1942 64. transportní skupina
30.04.1942-03.11.1942 89. skupina pro přepravu jednotek
30.04.1942-04.07.1942 89. transportní skupina
04.07.1942-05.10.1942 10. skupina pro přepravu jednotek

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/50-transportni-kridlo-1941-1942-t139241#453388Verze : 0
MOD