Main Menu
User Menu

49. letecká divize, operační [1952-1954]

49th Air Division, Operational

     
Název:
Name:
49. letecká divize, operační
Originální název:
Original Name:
49th Air Division, Operational
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1952
Předchůdce:
Predecessor:
49. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1954
Nástupce:
Successor:
49. letecká divize (operační)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1952-05.06.1952 Velitelství taktického letectva
05.06.1952-15.11.1954 3. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.04.1952-21.05.1952 Hampton, Langley AFB
01.06.1952-15.11.1954 Sculthorpe, RAF Sculthorpe

Velitel:
Commander:
28.02.1952-15.11.1954 Stevenson, John D. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/49-letecka-divize-operacni-1952-1954-t139239#453386Verze : 0
MOD