Main Menu
User Menu

49. bombardovací křídlo (těžké) [1943-1945]

49th Bombardment Wing (Heavy)

     
Název:
Name:
49. bombardovací křídlo (těžké)
Originální název:
Original Name:
49th Bombardment Wing (Heavy)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.12.1943
Předchůdce:
Predecessor:
49. bombardovací křídlo (střední)
Datum zániku:
Disbanded:
16.10.1945
Nástupce:
Successor:
49. bombardovací křídlo, velmi těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.12.1943-03.02.1944 3. letecká armáda
03.02.1944-11.03.1944 Velitelství bojových služeb
11.03.1944-16.10.1945 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
28.04.1943-02.02.1944 Greenville, Greenville AAB
11.03.1944-16.10.1945 Bari, Bari Airfield /
Velitel:
Commander:
04.12.1943-04.08.1945 Lee, William L. (Brigadier General)
04.08.1945-16.10.1945 Worden, Robert F. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
06.04.1944-DD.11.1944 484. bombardovací skupina (naváděcí)
06.04.1944-25.05.1945 484. bombardovací skupina (těžká)
07.04.1944-DD.06.1945 451. bombardovací skupina, těžká

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/49-bombardovaci-kridlo-tezke-1943-1945-t139234#453381Verze : 0
MOD