Main Menu
User Menu

47. bombardovací křídlo, velmi těžké [1945-1945]

47th Bombardment Wing, Very Heavy

     
Název:
Name:
47. bombardovací křídlo, velmi těžké
Originální název:
Original Name:
47th Bombardment Wing, Very Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
47. bombardovací křídlo, těžké
Datum zániku:
Disbanded:
15.10.1945
Nástupce:
Successor:
47. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.05.1945-25.05.1945 Velitelství bojových služeb
26.05.1945-15.10.1945 2. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
29.05.1945-10.07.1945 Sioux Falls, Sioux Falls Army Airfield
10.07.1945-15.10.1945 Sioux City, Sioux City Army Air Base

Velitel:
Commander:
01.05.1945-26.05.1945 Blase, George H. (Colonel)
26.05.1945-04.06.1945 Brown, Robert V. (Lieutenant Colonel)
04.06.1945-06.09.1945 Rush, Hugo P. (Brigadier General)
07.09.1945-15.10.1945 -, - (-)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/47-bombardovaci-kridlo-velmi-tezke-1945-1945-t139227#453374Verze : 0
MOD