Main Menu
User Menu

99. bombardovací křídlo, střední [1945-1945]

99th Bombardment Wing, Medium

     
Název:
Name:
99. bombardovací křídlo, střední
Originální název:
Original Name:
99th Bombardment Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
99. bojové bombardovací křídlo (střední)
Datum zániku:
Disbanded:
04.10.1945
Nástupce:
Successor:
44. bombardovací křídlo, velmi těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.06.1945-16.09.1945 9. velitelství bombardovacího letectva
17.09.1945-04.10.1945 Velitelství bojových služeb
Dislokace:
Deployed:
27.04.1945-01.07.1945 Tirlemont
01.07.1945-08.08.1945 Namur
03.10.1945-04.10.1945 Taunton, Camp Myles Standish

Velitel:
Commander:
16.06.1945-01.07.1945 Vance, Reginald F. C. (Colonel)
01.07.1945-13.07.1945 Salter, Charles F. (Major)
13.07.1945-12.08.1945 Brier, William W. (Lieutenant Colonel)
12.08.1945-04.10.1945 Sanders, Richard C. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/99-bombardovaci-kridlo-stredni-1945-1945-t139215#453362Verze : 1
MOD