Main Menu
User Menu

42. letecká divize [1970-1991]

42nd Air Division

     
Název:
Name:
42. letecká divize
Originální název:
Original Name:
42nd Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1970
Předchůdce:
Predecessor:
42. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
09.07.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1970-01.01.1975 2. letecká armáda
01.01.1975-09.07.1991 8. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.01.1970-30.06.1971 Blytheville, Blytheville AFB
30.06.1971-01.09.1973 Orlando, McCoy AFB
01.09.1973-25.05.1988 Blytheville, Blytheville AFB
25.05.1988-16.06.1988 Blytheville, Eaker AFB
16.06.1988-09.07.1991 Emerado, Grand Forks AFB
Velitel:
Commander:
01.01.1970-30.06.1971 Hill, James E. (Brigadier General)
30.06.1971-16.08.1971 Abbott, Woodrow A. (Brigadier General)
16.08.1971-29.06.1973 Martin, Edward O. (Brigadier General)
29.06.1973-09.05.1975 Murphy, John J. (Brigadier General)
09.05.1975-19.07.1978 McCarthy, James R. (Brigadier General)
19.07.1978-15.08.1979 Buckman, Louis C. (Brigadier General)
15.08.1979-19.08.1982 Wacker, Rudolph F. (Brigadier General)
19.08.1982-23.05.1984 Marks, Donald L. (Brigadier General)
23.05.1984-01.02.1987 Fortner, Larry D. (Brigadier General)
01.02.1987-14.09.1989 Pederson, David J. (Brigadier General)
14.09.1989-07.08.1990 Caruana, Patrick P. (Brigadier General)
07.08.1990-19.11.1990 Lomax, Harvard L. (Colonel)
19.11.1990-18.03.1991 Reid, James H. (Colonel)
18.03.1991-09.07.1991 Caruana, Patrick P. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/42-letecka-divize-1970-1991-t139210#453357Verze : 0
MOD