Main Menu
User Menu

42. bombardovací křídlo (střední) [1943-1945]

42nd Bombardment Wing (Medium)

     
Název:
Name:
42. bombardovací křídlo (střední)
Originální název:
Original Name:
42nd Bombardment Wing (Medium)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
42. bombardovací křídlo (střemhlavé)
Datum zániku:
Disbanded:
25.10.1945
Nástupce:
Successor:
42. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.07.1943-21.08.1943 12. letecká armáda
21.08.1943-01.09.1943 Severozápadoafrické velitelství strategického letectva
01.09.1943-01.11.1943 12. velitelství bombardovacího letectva
01.11.1943-01.01.1944 15. letecká armáda
01.01.1944-27.11.1944 12. letecká armáda
27.11.1944-06.01.1945 12. velitelství taktického letectva
06.01.1945-21.05.1945 ?
21.05.1945-26.07.1945 12. velitelství taktického letectva
26.07.1945-13.10.1945 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
13.10.1945-25.10.1945 Velitelství bojových služeb
Dislokace:
Deployed:
21.08.1943-15.11.1943 Ariana
15.11.1943-21.09.1944 Elmas, Elmas Field /
21.09.1944-24.11.1944 Lucciana, Borgo Airfield
24.11.1944-24.10.1945 Dijon
24.10.1945-25.10.1945 Orangetown, Camp Shanks
Velitel:
Commander:
31.07.1943-23.08.1943 ?, ? ( ? )
24.08.1943-01.09.1944 Webster, Robert M. (Brigadier General)
01.09.1944-25.10.1945 Doyle, John P. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.08.1943-01.01.1944 320. bombardovací skupina (střední)
01.03.1944-29.05.1945 320. bombardovací skupina (střední)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/42-bombardovaci-kridlo-stredni-1943-1945-t139204#453351Verze : 1
MOD