Main Menu
User Menu

41. letecká divize [1955-1968]

41st Air Division

     
Název:
Name:
41. letecká divize
Originální název:
Original Name:
41st Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.03.1955
Předchůdce:
Predecessor:
41. letecká divize (obranná)
Datum zániku:
Disbanded:
15.01.1968
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.03.1955-15.01.1968 5. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
18.03.1955-28.06.1962 Sayama, Johnson AB
28.06.1962-15.01.1968 Fussa, Yokota AB

Velitel:
Commander:
01.03.1955-20.06.1958 Essign, Cecil P. (Brigadier General)
20.06.1958-04.08.1958 Helton, Elbert (Colonel)
04.08.1958-11.08.1958 Crowder, Murray W. (Colonel)
11.08.1958-25.06.1961 Milton, Theodore R. (Brigadier General)
25.06.1961-11.06.1962 Ford, Thomas R. (Brigadier General)
11.06.1962-28.06.1962 Loofbourrow, Philip C. (Colonel)
28.06.1962-26.06.1963 Hawel, Leo Jr (Colonel)
26.06.1963-27.07.1963 Overstreet, Charles S. Jr (Colonel)
27.07.1963-26.07.1965 Martin, Maurice L. (Colonel)
26.07.1965-15.01.1968 Douglas, Paul P. Jr (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1955-01.10.1955 3. bombardovací křídlo, lehké
01.03.1955-01.10.1957 35. přepadové stíhací křídlo
01.10.1955-01.02.1957 3. bombardovací křídlo, taktické
10.11.1958-08.01.1964 3. bombardovací křídlo, taktické
10.11.1958-08.12.1960 67. taktické průzkumné křídlo
10.11.1958-01.06.1962 8. taktické stíhací křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/41-letecka-divize-1955-1968-t139202#453349Verze : 0
MOD