Main Menu
User Menu

41. letecká divize (obranná) [1952-1955]

41st Air Division (Defense)

     
Název:
Name:
41. letecká divize (obranná)
Originální název:
Original Name:
41st Air Division (Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
18.03.1955
Nástupce:
Successor:
41. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1952-01.09.1954 ?
01.09.1954-18.03.1955 5. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.03.1952-18.03.1955 Sayama, Johnson AB

Velitel:
Commander:
01.03.1952-25.06.1952 Israel, Robert S. (Colonel)
25.06.1952-25.07.1952 Lancaster, Charles E. Jr (Colonel)
25.07.1952-01.03.1955 Grossetta, Anthony V. (Colonel)
01.03.1955-18.03.1955 Essign, Cecil P. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/41-letecka-divize-obranna-1952-1955-t139201#453348Verze : 0
MOD