Main Menu
User Menu

40. letecká divize [1959-1988]

40th Air Division 

     
Název:
Name:
40. letecká divize
Originální název:
Original Name:
40th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1959
Předchůdce:
Predecessor:
40. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
08.06.1988
Nástupce:
Successor:
40. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1959-01.01.1975 2. letecká armáda
01.01.1975-08.06.1988 8. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.07.1959-08.06.1988 Oscoda, Wurtsmith AFB
Velitel:
Commander:
01.07.1959-10.02.1960 Smith, C. Hunter (Lieutenant Colonel)
10.02.1960-21.03.1960 Royce, Clare H. (Lieutenant Colonel)
21.03.1960-01.04.1960 Gardner, Warner F. (Lieutenant Colonel)
01.04.1960-03.07.1963 Humfeld, Harold E. (Major General)
03.07.1963-15.08.1966 Roberts, John A. (Brigadier General)
15.08.1966-11.07.1967 Bowley, Albert J. (Brigadier General)
11.07.1967-10.06.1968 Hill, James E. (Brigadier General)
10.06.1968-05.08.1968 Ramputi, Frederick R. (Colonel)
05.08.1968-25.02.1970 Lee, Carlton L. (Brigadier General)
25.02.1970-07.03.1970 Hamilton, Colin C. (Colonel)
08.03.1970-30.04.1970 -, - (-)
01.05.1970-22.02.1972 Hudson, Eugene L. (Brigadier General)
22.02.1972-20.01.1973 Ellis, Billy J. (Brigadier General)
20.01.1973-07.03.1973 Campbell, Richard A. (Colonel)
07.03.1973-12.02.1975 Davis, Donald M. (Brigadier General)
12.02.1975-05.08.1977 Ratliff, Walter B. (Brigadier General)
05.08.1977-08.03.1979 Masterson, William E. (Brigadier General)
08.03.1979-29.05.1979 Cottrell, Paul F. (Colonel)
29.05.1979-26.06.1980 Schrupp, Walter C. (Brigadier General)
26.06.1980-28.02.1982 Messerli, Robert E. (Brigadier General)
28.02.1982-13.02.1984 Constantine, William M. (Brigadier General)
13.02.1984-25.06.1985 Goetze, Richard B. Jr (Brigadier General)
25.06.1985-15.01.1988 Lewis, Orthus K. Jr (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1963-01.07.1963 17. bombardovací křídlo, těžké
01.02.1963-30.09.1977 449. bombardovací křídlo, těžké
02.07.1966-31.03.1970 301. křídlo pro doplňování paliva za letu, těžké
30.06.1971-01.07.1973 416. bombardovací křídlo, těžké
01.07.1971-01.07.1973 17. bombardovací křídlo, těžké
01.07.1973-01.07.1975 301. křídlo pro doplňování paliva za letu, těžké
01.07.1973-01.02.1978 305. křídlo pro doplňování paliva za letu
01.02.1978-01.12.1982 305. křídlo pro doplňování paliva za letu, těžké
01.12.1982-08.06.1988 416. bombardovací křídlo, těžké

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/40-letecka-divize-1959-1988-t139199#453346Verze : 1
MOD