Main Menu
User Menu

40. letecká divize [1952-1957]

40th Air Division 

     
Název:
Name:
40. letecká divize
Originální název:
Original Name:
40th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1952
Předchůdce:
Predecessor:
40. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1957
Nástupce:
Successor:
40. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1952-01.04.1957 2. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.07.1952-01.04.1957 Albany, Turner Air Force Base
Velitel:
Commander:
01.07.1952-11.10.1955 Olds, Thayer S. (Brigadier General)
11.10.1955-01.04.1957 Zemke, Hubert (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1952-01.04.1957 31. doprovodné stíhací křídlo
20.01.1953-01.04.1957 31. strategické stíhací křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/40-letecka-divize-1952-1957-t139198#453345Verze : 1
MOD