Main Menu
User Menu

40. bombardovací křídlo (těžké) [1943-1943]

40th Bombardment Wing (Heavy)

     
Název:
Name:
40. bombardovací křídlo (těžké)
Originální název:
Original Name:
40th Bombardment Wing (Heavy)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
40. bombardovací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1943
Nástupce:
Successor:
40. bojové bombardovací křídlo (těžké)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
03.05.1943-06.06.1943 3. letecká armáda
06.06.1943-08.06.1943 8. letecká armáda
08.06.1943-30.08.1943 8. velitelství bombardovacího letectva
Dislokace:
Deployed:
03.05.1943-DD.05.1943 Tampa, MacDill Army Airfield
06.06.1943-30.08.1943 Brampton, US Army Air Force Station 103
Velitel:
Commander:
03.05.1943-30.08.1943 Normand, Charles (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/40-bombardovaci-kridlo-tezke-1943-1943-t139194#453341Verze : 0
MOD