Main Menu
User Menu

39. letecká divize [1955-1968]

39th Air Division

     
Název:
Name:
39. letecká divize
Originální název:
Original Name:
39th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.03.1955
Předchůdce:
Predecessor:
39. letecká divize (obranná)
Datum zániku:
Disbanded:
15.01.1968
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.03.1955-15.01.1968 5. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
18.03.1955-15.01.1968 Misawa, Misawa AB

Velitel:
Commander:
18.03.1955-09.08.1955 Elder, William E. (Colonel)
09.08.1955-25.07.1956 Backus, Edward N. (Brigadier General)
25.07.1956-02.06.1959 Guthrie, James O. (Brigadier General)
02.06.1959-24.07.1959 Ingenhutt, William W. (Colonel)
24.07.1959-30.06.1961 Hetherington, Travis M. (Brigadier General)
30.06.1961-05.08.1961 Davenport, Dean (Colonel)
05.08.1961-13.08.1963 Beverly, Ernest H. (Brigadier General)
13.08.1963-29.05.1965 Crawford, Roscoe C. Jr (Colonel)
29.05.1965-12.09.1966 Shick, Robert W. (Colonel)
12.09.1966-27.10.1966 Angier, Frank E. (Colonel)
27.10.1966-01.07.1967 Harrell, John W. Jr (Brigadier General)
01.07.1967-15.01.1968 Bucher, Oliver B. Jr (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.03.1955-25.04.1956 4. stíhací bombardovací křídlo
18.03.1955-15.04.1957 49. stíhací bombardovací křídlo
25.04.1956-08.12.1957 4. denní stíhací křídlo
10.11.1958-18.06.1960 21. taktické stíhací křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/39-letecka-divize-1955-1968-t139192#453339Verze : 0
MOD