Main Menu
User Menu

38. letecká divize [1952-1959]

38th Air Division

     
Název:
Name:
38. letecká divize
Originální název:
Original Name:
38th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.06.1952
Předchůdce:
Predecessor:
38. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1959
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.06.1952-01.01.1959 2. letecká armáda
01.01.1959-01.11.1959 8. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
16.06.1952-01.11.1959 Savannah, Hunter AFB
Velitel:
Commander:
27.02.1952-16.06.1952 Grubbs, Sydney D. Jr (Brigadier General)
16.06.1952-26.01.1953 Grubbs, Sydney D. Jr (Brigadier General)
26.01.1953-20.05.1955 Nazzaro, Joseph J. (Brigadier General)
20.05.1955-15.08.1955 Batjer, John F. (Colonel)
15.08.1955-23.06.1958 Dougher, Charles B. (Brigadier General)
23.06.1958-04.09.1959 Dougherty, John E. (Brigadier General)
04.09.1959-01.11.1959 Kieffer, William B. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.06.1952-01.11.1956 2. bombardovací křídlo
16.06.1952-01.11.1959 2. bombardovací křídlo, střední
16.06.1952-15.07.1959 308. bombardovací křídlo, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/38-letecka-divize-1952-1959-t139190#453337Verze : 0
MOD