Main Menu
User Menu

36. letecká divize [1952-1960]

36th Air Division

     
Název:
Name:
36. letecká divize
Originální název:
Original Name:
36th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.06.1952
Předchůdce:
Predecessor:
36. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
15.03.1960
Nástupce:
Successor:
36. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.06.1952-15.03.1960 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
16.06.1952-15.03.1960 Tucson, Davis Monthan AFB
Velitel:
Commander:
16.06.1952-06.09.1952 Fisher, William P. (Brigadier General)
06.09.1952-06.11.1953 Hardy, John S. (Brigadier General)
06.11.1953-01.02.1955 Ohman, Niles O. (Brigadier General)
01.02.1955-07.02.1957 Edmundson, James V. (Brigadier General)
07.02.1957-09.03.1960 Wilson, Delman E. (Brigadier General)
09.03.1960-15.03.1960 Bacon, William C. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.06.1952-15.03.1960 303. bombardovací křídlo, střední
16.06.1952-15.03.1960 43. bombardovací křídlo, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/36-letecka-divize-1952-1960-t139184#453331Verze : 0
MOD