Main Menu
User Menu

35. letecká divize (obranná) [1952-1958]

35th Air Division (Defense)

     
Název:
Name:
35. letecká divize (obranná)
Originální název:
Original Name:
35th Air Division (Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1952
Předchůdce:
Predecessor:
35. letecká divize (obranná)
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1958
Nástupce:
Successor:
35. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1952-10.04.1955 ?
10.04.1955-15.11.1958 ?
Dislokace:
Deployed:
01.02.1952-15.11.1958 Marietta, Dobbins AFB
Velitel:
Commander:
01.02.1952-01.02.1954 Woodbury, M. C. (Colonel)
01.02.1954-01.07.1956 Cary, John B. (Brigadier General)
01.07.1956-15.11.1958 Backus, Edward N. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1952-18.08.1955 516. skupina protivzdušné obrany
20.06.1955-01.03.1956 355. stíhací skupina (protivzdušné obrany)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/35-letecka-divize-obranna-1952-1958-t139181#453328Verze : 0
MOD