Main Menu
User Menu

31. letecká divize (obranná) [1952-1960]

31st Air Division (Defense) 

     
Název:
Name:
31. letecká divize (obranná)
Originální název:
Original Name:
31st Air Division (Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1952
Předchůdce:
Predecessor:
31. letecká divize (obranná)
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1960
Nástupce:
Successor:
31. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1952-01.01.1960 ?
Dislokace:
Deployed:
01.02.1952-01.01.1960 St. Paul, Fort Snelling

Velitel:
Commander:
01.02.1952-16.06.1953 Darcy, Thomas C. (Brigadier General)
16.06.1953-27.09.1957 Matheny, William A. (Brigadier General)
27.09.1957-10.08.1959 Gillespie, Frank W. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.02.1953-18.08.1955 515. skupina protivzdušné obrany
18.08.1955-01.01.1959 343. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
18.08.1955-02.01.1958 475. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
18.08.1955-01.03.1956 53. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
08.02.1957-01.01.1959 478. denní stíhací křídlo
08.02.1957-01.01.1959 478. stíhací skupina (protivzdušné obrany)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/31-letecka-divize-obranna-1952-1960-t139167#453314Verze : 1
MOD