Main Menu
User Menu

30. letecká divize (SAGE) [1959-1966]

30th Air Division (SAGE)

     
Název:
Name:
30. letecká divize (SAGE)
Originální název:
Original Name:
30th Air Division (SAGE)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1959
Předchůdce:
Predecessor:
30. letecká divize (obranná)
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1966
Nástupce:
Successor:
30. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1959-01.07.1959 ?
01.07.1959-01.04.1966 Velitelství protivzdušné obrany
Dislokace:
Deployed:
01.04.1959-01.04.1966 Madison, Truax Field
Velitel:
Commander:
01.04.1959-15.07.1961 Jensen, James C. (Major General)
15.07.1961-15.08.1961 Gibson, Kenneth H. (Brigadier General)
15.08.1961-01.07.1962 Hutchinson, Donald R. (Major General)
01.07.1962-01.04.1966 Terrell, Frederick R. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1959-01.04.1960 412. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
01.04.1959-30.09.1959 473. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
01.04.1959-01.04.1960 507. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
01.04.1959-01.04.1960 56. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
01.07.1960-01.04.1966 327. stíhací skupina (protivzdušné obrany)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/30-letecka-divize-SAGE-1959-1966-t139164#453311Verze : 0
MOD