Main Menu
User Menu

28. letecká divize (SAGE) [1960-1966]

28th Air Division (SAGE)

     
Název:
Name:
28. letecká divize (SAGE)
Originální název:
Original Name:
28th Air Division (SAGE)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1960
Předchůdce:
Predecessor:
28. letecká divize (obranná)
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1966
Nástupce:
Successor:
28. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1960-01.04.1966 Velitelství protivzdušné obrany
Dislokace:
Deployed:
01.07.1960-01.04.1966 Novato, Hamilton AFB
Velitel:
Commander:
01.07.1960-05.07.1961 Stevenson, John D. (Major General)
05.07.1961-21.07.1961 McGehee, Thomas K. (Brigadier General)
21.07.1961-01.04.1965 Necrason, Conrad F. (Major General)
01.04.1965-01.04.1966 McColpin, Carroll W. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1960-01.04.1966 552. letecké křídlo včasné výstrahy a uvědomování
01.08.1963-01.04.1966 78. stíhací křídlo (protivzdušné obrany)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/28-letecka-divize-SAGE-1960-1966-t139155#453302Verze : 0
MOD