Main Menu
User Menu

28. letecká divize (obranná) [1949-1952]

28th Air Division (Defense)

     
Název:
Name:
28. letecká divize (obranná)
Originální název:
Original Name:
28th Air Division (Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.11.1949
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1952
Nástupce:
Successor:
28. letecká divize (obranná)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.12.1949-01.08.1950 4. letecká armáda
01.08.1950-01.02.1952 ?
Dislokace:
Deployed:
08.12.1949-01.02.1952 Novato, Hamilton AFB
Velitel:
Commander:
08.12.1949-03.01.1950 ?, ? ( ? )
04.01.1950-24.02.1951 Matheny, William A. (Colonel)
24.02.1951-01.02.1952 Yeager, Hobart R. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/28-letecka-divize-obranna-1949-1952-t139153#453300Verze : 0
MOD