Main Menu
User Menu

27. letecká divize (obranná) [1952-1959]

27th Air Division (Defense)

     
Název:
Name:
27. letecká divize (obranná)
Originální název:
Original Name:
27th Air Division (Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1952
Předchůdce:
Predecessor:
27. letecká divize (obranná)
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1959
Nástupce:
Successor:
27. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1952-01.10.1959 ?
Dislokace:
Deployed:
01.02.1952-01.10.1959 San Bernardino, Norton AFB

Velitel:
Commander:
01.02.1952-05.04.1954 Hutchinson, Donald R. (Brigadier General)
05.04.1954-30.09.1956 Andrew, James W. (Brigadier General)
30.09.1956-16.06.1958 Rouse, Frank E. (Brigadier General)
10.07.1958-01.10.1959 Spicer, Prescott M. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1953-15.02.1953 533. letištní skupina
15.02.1953-01.07.1954 533. skupina protivzdušné obrany
18.08.1955-01.10.1959 414. stíhací skupina (protivzdušné obrany)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/27-letecka-divize-obranna-1952-1959-t139151#453298Verze : 0
MOD