Main Menu
User Menu

26. letecká divize (SAGE) [1958-1966]

26th Air Division (SAGE)

     
Název:
Name:
26. letecká divize (SAGE)
Originální název:
Original Name:
26th Air Division (SAGE)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.08.1958
Předchůdce:
Predecessor:
26. letecká divize (obranná)
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1966
Nástupce:
Successor:
26. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.08.1958-01.08.1959 ?
01.08.1959-01.04.1966 Velitelství protivzdušné obrany
Dislokace:
Deployed:
08.08.1958-15.08.1958 Garden City, Mitchel AFB Sub Base #3
15.08.1958-14.02.1959 Syracuse AFS
14.02.1959-15.06.1964 Hancock Field
15.06.1964-01.04.1966 Orange Lake, Stewart AFB
Velitel:
Commander:
08.08.1958-DD.05.1960 Agee, Sam W. (Major General)
DD.05.1960-DD.06.1960 Beverly, Ernest H. (Brigadier General)
DD.06.1960-20.06.1960 Elder, William E. (Brigadier General)
20.06.1960-11.07.1960 Beverly, Ernest H. (Brigadier General)
11.07.1960-01.07.1963 Viccellio, Henry (Brigadier General)
01.07.1963-08.06.1964 Agan, Arthur C. Jr (Major General)
08.06.1964-20.07.1964 Whitehouse, Thomas B. (Brigadier General)
20.07.1964-29.07.1965 Shores, Von R. (Major General)
29.07.1965-01.04.1966 Austin, Gordon H. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1959-01.04.1966 551. letecké křídlo včasné výstrahy a uvědomování
01.07.1963-04.09.1963 Vzdušné síly na Islandu

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/26-letecka-divize-SAGE-1958-1966-t139147#453294Verze : 0
MOD