Main Menu
User Menu

26. letecká divize (obranná) [1952-1958]

26th Air Division (Defense)

     
Název:
Name:
26. letecká divize (obranná)
Originální název:
Original Name:
26th Air Division (Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1952
Předchůdce:
Predecessor:
26. letecká divize (obranná)
Datum zániku:
Disbanded:
08.08.1958
Nástupce:
Successor:
26. letecká divize (SAGE)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1952-08.08.1958 ?
Dislokace:
Deployed:
01.02.1952-08.08.1958 Garden City, Mitchel AFB Sub Base #3
Velitel:
Commander:
01.02.1952-DD.MM.1953 Minty, Russell J. (Brigadier General)
DD.MM.1953-01.04.1953 Auken, Hanlon H. Van (Colonel)
01.04.1953-26.10.1955 McCauley, James W. (Brigadier General)
26.10.1955-01.08.1957 Olds, Thayer S. (Brigadier General)
01.08.1957-08.08.1958 Agan, Arthur C. Jr (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.02.1953-18.08.1955 525. skupina protivzdušné obrany
18.08.1955-06.07.1956 82. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
06.07.1956-01.03.1958 82. přepadová stíhací skupina
18.10.1956-08.01.1957 33. stíhací křídlo (protivzdušné obrany)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/26-letecka-divize-obranna-1952-1958-t139146#453293Verze : 0
MOD