Main Menu
User Menu

26. letecká divize (obranná) [1949-1952]

26th Air Division (Defense)

     
Název:
Name:
26. letecká divize (obranná)
Originální název:
Original Name:
26th Air Division (Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.06.1949
Předchůdce:
Predecessor:
26. divize protivzdušné obrany
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1952
Nástupce:
Successor:
26. letecká divize (obranná)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1949-16.11.1949 Velitelství protivzdušné obrany
17.11.1949-16.11.1949 dočasně podřízena : ?
16.11.1949-01.09.1950 1. letecká armáda
16.11.1949-31.08.1950 dočasně podřízena : ?
01.09.1950-01.02.1952 ?
Dislokace:
Deployed:
18.04.1949-01.02.1952 Garden City, Mitchel AFB Sub Base #3
Velitel:
Commander:
01.04.1949-DD.11.1949 Beverly, Ernest H. (Colonel)
DD.11.1949-01.02.1952 Minty, Russell J. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
06.12.1949-06.02.1952 503. skupina navádění letadel a včasné výstrahy

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/26-letecka-divize-obranna-1949-1952-t139145#453292Verze : 0
MOD