Main Menu
User Menu

26. divize protivzdušné obrany [1948-1949]

26th Air Defense Division

     
Název:
Name:
26. divize protivzdušné obrany
Originální název:
Original Name:
26th Air Defense Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.10.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.06.1949
Nástupce:
Successor:
26. letecká divize (obranná)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.11.1948-01.04.1949 1. letecká armáda
01.04.1949-20.06.1949 Velitelství protivzdušné obrany
Dislokace:
Deployed:
16.11.1948-18.04.1949 Garden City, Mitchel AFB
18.04.1949-20.06.1949 Garden City, Mitchel AFB Sub Base #3
Velitel:
Commander:
16.11.1948-31.03.1949 ?, ? ( ? )
01.04.1949-20.06.1949 Beverly, Ernest H. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.11.1948-06.12.1949 503. skupina včasné výstrahy

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/26-divize-protivzdusne-obrany-1948-1949-t139144#453291Verze : 0
MOD