Main Menu
User Menu

25. letecká divize [1966-1990]

25th Air Division

     
Název:
Name:
25. letecká divize
Originální název:
Original Name:
25th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1966
Předchůdce:
Predecessor:
25. letecká divize (SAGE)
Datum zániku:
Disbanded:
30.09.1990
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1966-15.09.1969 4. letecká armáda
15.09.1969-01.12.1969 10. letecká armáda
01.12.1969-01.10.1979 ?
01.10.1979-06.12.1985 Velitelství taktického letectva
06.12.1985-30.09.1990 1. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.04.1966-30.09.1990 Tacoma, McChord AFB
Velitel:
Commander:
05.03.1966-01.05.1969 Rouse, John A. (Brigadier General)
01.05.1969-14.11.1969 Petty, Morris E. (Colonel)
14.11.1969-13.03.1972 Burke, Archie M. (Major General)
13.03.1972-31.03.1974 Gamble, Jack K. (Major General)
31.03.1974-15.06.1976 Young, James A. (Major General)
15.06.1976-22.01.1979 Kees, Elwood A. Jr (Brigadier General)
22.01.1979-01.02.1980 Homan, Harold A. (Colonel)
01.02.1980-01.09.1980 Miller, Alfred M. (Brigadier General)
01.09.1980-01.09.1982 Todd, Harold W. (Major General)
01.09.1982-04.09.1984 Pascoe, Richard M. (Brigadier General)
04.09.1984-01.07.1987 Lurie, Alan P. (Brigadier General)
01.07.1987-DD.08.1990 Davey, John M. (Brigadier General)
DD.08.1990-30.09.1990 ?, ? ( ? )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1966-01.07.1968 325. stíhací křídlo (protivzdušné obrany)
01.04.1966-01.01.1970 408. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
01.06.1983-01.12.1987 5. stíhací přepadová peruť

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/25-letecka-divize-1966-1990-t139143#453290Verze : 0
MOD