Main Menu
User Menu

23. letecká divize [1969-1987]

23rd Air Division

     
Název:
Name:
23. letecká divize
Originální název:
Original Name:
23rd Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.11.1969
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1987
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.11.1969-01.10.1979 ?
01.10.1979-06.12.1985 Velitelství taktického letectva
06.12.1985-01.07.1987 1. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
19.11.1969-15.04.1982 Duluth, Duluth International Airport
15.04.1982-01.07.1987 Panama City, Tyndall AFB

Velitel:
Commander:
19.11.1969-01.08.1970 Isaacson, Clayton M. (Brigadier General)
01.08.1970-13.03.1972 Hurst, Guy Jr (Brigadier General)
13.03.1972-26.07.1974 Leiser, Louis G. (Brigadier General)
26.07.1974-19.08.1974 Kleckner, James J. (Colonel)
19.08.1974-12.07.1976 Cannon, George C. Jr (Brigadier General)
12.07.1976-27.09.1976 Taylor, Mervin M. (Brigadier General)
27.09.1976-07.03.1977 Ohlinger, Kenneth W. (Colonel)
07.03.1977-22.01.1979 Ellis, Edward L. (Brigadier General)
22.01.1979-28.01.1980 Stull, Rondall H. (Colonel)
28.01.1980-23.11.1981 Bishop, Charles E. (Brigadier General)
23.11.1981-15.04.1982 Manning, John F. (Colonel)
15.04.1982-DD.02.1983 -, - (-)
01.03.1983-23.05.1983 Wagoner, Paul D. (Brigadier General)
23.05.1983-11.10.1983 Horner, Charles A. (Brigadier General)
11.10.1983-11.04.1986 Delauter, Donald R. (Brigadier General)
11.04.1986-01.07.1987 Rhodes, James M. Jr (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1969-31.12.1969 1. stíhací křídlo (protivzdušné obrany)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/23-letecka-divize-1969-1987-t139138#453285Verze : 0
MOD