Main Menu
User Menu

22. letecká divize [1959-1962]

22nd Air Division

     
Název:
Name:
22. letecká divize
Originální název:
Original Name:
22nd Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1959
Předchůdce:
Predecessor:
22. bombardovací výcvikové křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1962
Nástupce:
Successor:
22. strategická letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1959-09.09.1960 2. letecká armáda
09.09.1960-01.07.1962 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
15.07.1959-09.09.1960 Wilmington, Clinton County AFB
09.09.1960-01.07.1962 Great Falls, Malmstrom AFB
Velitel:
Commander:
15.07.1959-01.09.1959 -, - (-)
01.09.1959-14.09.1960 Bywater, Murray A. (Colonel)
14.09.1960-01.07.1962 Preston, Joseph J. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.07.1961-01.07.1962 341. strategické raketové křídlo (střel Minuteman)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/22-letecka-divize-1959-1962-t139136#453283Verze : 0
MOD