Main Menu
User Menu

21. letecká divize [1969-1983]

21st Air Division

     
Název:
Name:
21. letecká divize
Originální název:
Original Name:
21st Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.11.1969
Předchůdce:
Predecessor:
21. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
23.09.1983
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.11.1969-01.10.1979 ?
01.10.1979-23.09.1983 Velitelství taktického letectva
Dislokace:
Deployed:
19.11.1969-31.08.1983 Hancock Field
31.08.1983-23.09.1983 Rome, Griffiss AFB

Velitel:
Commander:
19.11.1969-15.02.1972 Williams, George V. (Major General)
15.02.1972-30.09.1973 Price, James L. (Major General)
30.09.1973-11.08.1975 Robinson, Ray A. Jr (Major General)
11.08.1975-07.11.1977 Schoeneman, Richard H. (Major General)
07.11.1977-22.01.1979 Miller, Carl S. (Brigadier General)
22.01.1979-01.02.1980 Carroll, Gary K. (Colonel)
01.02.1980-07.08.1982 Ferguson, Alonzo L. (Brigadier General)
07.08.1982-23.09.1983 North, Kenneth W. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
19.11.1969-31.12.1969 52. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
04.12.1969-31.12.1969 551. letecké křídlo včasné výstrahy a uvědomování
31.12.1969-01.10.1975 Vzdušné síly na Islandu

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/21-letecka-divize-1969-1983-t139134#453281Verze : 0
MOD