Main Menu
User Menu

21. letecká divize [1952-1962]

21st Air Division

     
Název:
Name:
21. letecká divize
Originální název:
Original Name:
21st Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.10.1952
Předchůdce:
Predecessor:
21. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
15.02.1962
Nástupce:
Successor:
21. strategická letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.10.1952-01.07.1955 15. letecká armáda
01.07.1955-01.01.1959 8. letecká armáda
01.01.1959-15.02.1962 2. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
16.10.1952-15.02.1962 Topeka, Forbes AFB
Velitel:
Commander:
08.04.1952-16.10.1952 Hutchison, David W. (Major General)
16.10.1952-04.12.1952 Hutchison, David W. (Major General)
04.12.1952-15.04.1954 Caldara, Joseph D. C. (Brigadier General)
15.04.1954-25.07.1955 Wade, David (Brigadier General)
25.07.1955-07.09.1957 Sullivan, Henry R. Jr (Brigadier General)
07.09.1957-16.07.1960 Nielsen, Ariel W. (Brigadier General)
16.07.1960-15.02.1962 Hunziker, Richard O. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1952-15.02.1962 55. strategické průzkumné křídlo, střední
16.10.1952-16.06.1956 90. bombardovací křídlo, střední
16.06.1956-20.06.1960 90. strategické průzkumné křídlo, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/21-letecka-divize-1952-1962-t139131#453278Verze : 0
MOD